Откриване на изложба „Габрово и Севлиево в Първата световна война“

На 4 септември в сградата на Регионален исторически музей – Габрово бе открита изложба, посветена на участието на габровци и севлиевци в Първата световна война. Тя е съвместна инициатива на Регионален исторически музей – Габрово и Исторически музей – Севлиево.

Изложбата бе представена Иван Постомпиров, главен уредник в РИМ – Габрово и Димитър Димитров, уредник в ИМ – Севлиево и представя снимки, документи, оръжие, войнишко облекло и други предмети свързани с участието на населението от двете общини във войната, в която България губи 105 хиляди офицери и войници, а други над 150 хиляди са ранени.

Изложба „Габрово и Севлиево в Първата световна война” може да бъде видяна в сградата на „Николаевска” 10 в Габрово до 15 септември.

От 26 септември изложбата ще може да бъде посетена в Исторически музей – Севлиево.