Регионален исторически музей – Габрово проведе 11 творчески работилнички за мартенички в Средно училище „Отец Паисий“, Основно училище „Ран Босилек“, детските градини „Перуника“, „Първи юни“ и „Мики Маус“, като част от занятията се състояха и в образователния център на музея.
В инициативата се включиха 172 деца, които с интерес разгледаха мартеници, характерни за габровския край и други райони на страната, запознаха се със символиката на белия и червения цвят и с много желание и старание изработиха своите мартенички – символ на здраве, късмет и настъпващата пролет.
С помощта на музейните специалисти, заредени с празнично настроение и творчески дух малките участници са готови да посрещнат Баба Марта!
