Скъпи гости посрещна Регионален исторически музей – Габрово в петъчното утро. Това бяха децата от IV б група от ДГ „Мики Маус“, част от които посещават занятията, провеждани от музейните специалисти в детската градина.
В залите на музея ги очакваше габровското минало и величието на родния град.
Заедно преминахме от първите хора и пещерните мечки, през накитите и оръжията от различните епохи, Освобождението, габровските занаяти и фабрики, видните габровски личности и тяхното дело.
Повторна среща с децата имахме в детската градина след раздялата ни в музея. Споделиха ни своите впечатления и любимите им експонати и зони в експозицията – оръжията, пъзелът с пещерната мечка и възрожденският магазин.
Занятието ни беше посветено на националния празник, но за него – повече в началото на следващата седмица.
