Исторически фестивал по проект „150 години Априлско въстание“

Историческият фестивал по проект „150 години Априлско въстание“, организиран от Регионален исторически музей-Габрово и финансиран от Министерство на културата, се състоя, въпреки облачното и дъждовно време.

Фестивалът се състоя за смелите и непримиримите! Природата ни напомни, че през далечната 1876 година докато четниците са преминавали през Балкана не е било по-слънчево, дори е валял и сняг.

Благодарим на Община Габрово, полицаи, медицински лица и доброволното сдружение от пожарникари, на РЕМО „Етър“ за логистичната подкрепа. Благодарим на Габровско архиерейско наместничество и лично на духовния надзорник на Великотърновска епархия ставрофорен иконом Руслан Личев за партньорството.

Огромни благодарности изказваме на Национално дружество „Традиция“ начело с председателя си Христо Калистерски, Антон Колев от габровския клон на дружеството и всички мъже и жени от 26-те регионални клуба. Тяхното участие беше незабравимо и всички присъстващи се пренесоха в центъра на бойните действия на четата на войводата Цанко Дюстабанов.

ВАЖНО! Участието на танцовите състави ще се състои на 20 май в зала Възраждане от 18.00 ч. Очакваме Ви отново да бъдете с нас!

Туристическия поход също ще бъде насрочен за друга дата.

Благодарим за уникалната вечер на 9 май на Формация Наздравица от Пловдив!

Огненото шоу на танцова формация „Студентина“ ни зареди още със стъпването на поляната с младежки ентусиазъм и доказателство, че идва смело и огнено ново поколение!

Благодарим на хотел Мак и конкретно на Десислава Павлова за идеалната организация при настаняването на участниците!

Очаквайте още снимки и видео от събитието. Беше епично и достойно показахме, че българския дух е жив и има още смели и непримирими хора в България!