На 1 юни ученици от ОУ „Христо Ботев“ – Габрово посетиха Регионален исторически музей – Габрово, разгледаха експозицията и научиха интересни факти за миналото на родния край и за личностите, оставили следа в местната и национална история.
По случай Деня на детето ги изненадахме с възможността да си направят снимки за спомен с ретро аксесоари. А на тръгване поставиха листенца със своите послания на Дървото на детските послания, което ще остане във фоайето на музея и ще посреща посетителите през целия месец юни.
Посещението се реализира по Национална програма „Заедно в изкуството и в спорта“, Модул 1 „Изкуства“.
